הטרנדים שמעצבים את עתיד עולם העבודה

הקצב האדיר של התפתחות הטכנולוגיה בדור האחרון, לצד תופעות לא נשלטות כמו משבר הקורונה שפקד את העולם, גרמו לשינויים רבים בשוק העבודה ברחבי הגלובוס.

אנחנו כבר עדים לתופעות כמו עבודה מרחוק, מעבר של הכוח מהמעסיקים לעובדים וכו', אבל מה צפוי לנו בהמשך? זה הזמן לברר מהם הטרנדים שמעצבים את עתיד עולם העבודה בטווח הקרוב והרחוק, ולהתחיל להבין מה עליכם לעשות כדי למצוא את מקומכם הראוי בעולם המתהווה הזה.

שיתוף פעולה הוא מפתח

כיום, ארגונים מבצעים חשיבה מחודשת לגבי האינטראקציה שלהם עם הגורמים השונים – כישרונות פוטנציאליים, עובדים קיימים, לקוחות, ספקים וכו' – במטרה ליצור סביבה של שיתוף פעולה. המעבר לדיגיטל פותח אפשרויות רבות בפני חברות, אך כדי לנצל אותן, הן חייבות להטמיע שיטות ותרבות של שיתוף פעולה מועיל.

ארגונים חייבים להגדיר בבירור מה המשמעות של שיתוף פעולה עבור העובדים שלהם, מהם הכלים הנכונים לשימוש וכיצד לנצל אותם בצורה הטובה ביותר. חללי עבודה שיתופיים צריכים לעודד אינטראקציות חוצות תרבותיות והיררכיות.

תחשבו על "שיחות ברזיה" וירטואליות, שבהן חברי הצוות יכולים לשוחח ולבנות מערכות יחסים שמתורגמות לאמון ולפרודוקטיביות.

גמישות מעל הכל

מחקר שנערך על ידי חברת ארנסט אנד יאנג, מצא כי 76 אחוז מהעובדים מתקשים לנהל במקביל מחויבויות אישיות, משפחתיות ועסקיות. זוהי הסיבה העיקרית, לכך שגמישות במקום העבודה הפכה לשיקול עיקרי בבחירת משרות ובהישארות אצל מעסיק.

האיזון בין עבודה לחיים הפרטיים, ואפשרויות של עבודה מרחוק, הופכים כמעט תנאי מוקדם עבור עובדים רבים, במרבית התחומים. גמישות במקום העבודה כיום היא לא רק הטבה שנחמד לקבל, אלא ערך בסיסי והכרחי.

מומחי תרבות ארגונית, טוענים מזה זמן רב שעובדים אשר זוכים לגמישות ולחופש, נוטים לא רק להתעלות על עמיתיהם בכמות שעות העבודה, אלא להיות מאושרים ובריאים יותר. על ידי אימוץ תרבות של גמישות, ארגונים יכולים להניע את הפרודוקטיביות.

דגש חזק על חוויית העובדים

עם השנים, מיתוג מעסיק הפך למושג יותר ויותר חשוב. היום כבר ברור כי עתיד עולם העבודה מוכרח לכלול חווית עובדים טובה מאי פעם. אתרי ביקורת של חברות כמו Glassdoor, שבהם עובדים יכולים לדרג ולסקור את המעסיקים שלהם על סמך תגמול, הטבות, ניהול או תרבות ארגונית, הפכו את זה לקריטי עבור צוותי משאבי אנוש.

חברות צריכות להשקיע במתן החוויה הטובה ביותר לעובדים. שינויים מהותיים בטכנולוגיה במקום העבודה, בנתונים הדמוגרפיים של כוח העבודה ובהעדפות העובדים, משנים את מקום העבודה. עובדי העתיד ישימו דגש משמעותי על הבשלות הדיגיטלית של ארגון.

על ידי טיפוח מערכת יחסים עמוקה יותר עם העובדים, באמצעות שיתוף פעולה יעיל, תקשורת, מתן גמישות וחווית עובדים נהדרת, ארגונים יכולים לשנות מהותית את האופן שבו העובדים שלהם מרגישים, מה שיעזור להם גם בגיוס וגם בשימור.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן