חברה משפחתית – יתרונות חסרונות ואתגרים

ממשפחת רוטר ועד משפחת שטראוס. עסקים משפחתיים הם חלק בלתי נפרד מהנוף העסקי המקומי ובני משפחה רבים נכנסים לעסק משפחתי קיים או בוחרים לאחד כוחות עם בני משפחה אחרים ולהקים עסק משותף. להחלטה יתרונות וחסרונות ובכל מקרה, חברה משפחתית עומדת בפני אתגרים משמעותית ותמיכה מקצועית, בראייה עסקית יכולה לסייע מאוד במיוחד במקרים של במעבר הבין דורי, בתהליכי משבר או התרחבות של החברה.

החוזקות: העוצמה מתחילה בתא המשפחתי

אין ספק שלחברה משפחתית חוזק ועוצמה כאשר ההיסטוריה מוכיחה שבחברות מסוג זה לרוב בעלי התפקידים הנשארים בתפקידם במשך שנים רבות – מחויבות עמוקה לארגון המובילה ליציבותו. בתקופה של משברים כלכליים בני המשפחה תגייסו למען הצלחת העסק. בני המשפחה אף מאוחדים סביב ערכים משותפים היות והם הגיעו מסביבת חיים דומה ולכן, יש סיכויים גבוהים יותר שיראו בצורה דומה את העתיד העסקי ואת מהות החברה ואת אופי הפעילות שלה. בחברות משפחתיות מורגשת גם רמת נאמנות גבוהה בהשוואה לעובדים שהם מחוץ למשפחה. כמו כן, בחברות משפחתיות יש נטייה לגמישות מחשבתית ותפקודית וכן אמון והתנהגות אותנטית של בני המשפחה אחד כלפי השני וגם כלפי העובדים. בעסקים בבעלות משפחות יש תחושה גבוהה של יציבות וסולידריות, במיוחד אם מדובר בחברות שמצליחות להתקדם ביחד לקראת הגשמת מטרות משותפות ולשמור על סביבת עבודה בעלת אווירת נעימה.

האתגרים: פער בין דורי וחוסר עניין משפחתי

אולם מן הצד השני  ניהול חברה משפחתית יכולה להיות מורכב, במיוחד כאשר יש פערים דוריים או מעורבות של משקיעים מבחוץ כמו גם כשהחיים האישיים מתערבבים עם החיים המקצועיים וסכסוכים משפחתיים נכנסים אל המשרד ומשפיעים על תהליכי קבלת ההחלטות. החיים שבחוץ ובעיקר בני זוג שמצטרפים למשפחה ולעיתים גם לעבודה בחברה עשויים להטות את שיקול הדעת וליצור חילוקי דעות.
ישנן סוגיות שונות שעשויות להציב אתגרים בפני חברה משפחתית, סוגיות  המתחילות בסכסוכים משפחתיים בין יורשים למיניהם המעוניינים בתפקידי מפתח וניהול בחברה וממשיכות בסכסוכים בכל הקשור למשכורות וחלוקת רווחים. לעיתים הקונפליקט נובע מהעדר עניין בקרב הדור הבא להיכנס לחברה המשפחתית. בנוסף פעמים רבות נמצא , בני משפחה העובדים בעסק אך לא עומדים בציפיות ובדרישות המקצועיות בארגון הצומח, אולם לא יהיה פשוט לתת להם פידבק כזה או במקרה הקיצון לפטר אותם מכיוון והם חלק מהמשפחה. חוסר מיומנויות וניסיון של בני משפחה ברמה המקצועית יכול למנוע את הצלחת העסק ולגרום לסביבת עבודה לא נעימה במידה והם אינם מתאימים לתפקיד או מתוסכלים מחוסר הצלחתם  ניהול המבוסס על החלטות אמוציונאליות בלבד (למשל, מינוי קרוב משפחה לתפקיד מתוך רגשות אשם) וחוסר פתיחות לחוות דעת אובייקטיביות חיצוניות עשויים ליצור יריבות בתוך המשפחה ולפגוע בהישרדות העסק.


חברות משפחתיות רבות מחמיצות הזדמנויות למינוף בשל חוסר ידע של בני משפחה המועמדים לתפקידי ניהול בניהול החברה היות והם לא עברו הכשרה ייעודית לפיתוח מנהיגות, פיתוח כישורי תקשורת או אין להם את הכלים להתמודד עם הדינאמיקה המורכבת של חברה משפחתית.

מה עושים: פתרונות יעילים מותאמים לצרכים

בהקמת וניהול חברה משפחתית חשוב מאוד להתבסס על תוכנית המותאמת אישית לאופיו של העסק, לאופי בני המשפחה השותפים והעובדים בעסק תוך הגדרת היעדים, ואסטרטגיה נבונה שתצעיד את החברה קדימה. מנגנוני תמיכה שמסייעים מחד בצד הניהולי מאידך כוללים היבטים פיננסיים ומשפטיים  יביאו לניהול חברה משפחתית חזקה ומצליחה שילובו של צוות מקצועי מנוסה בליווי חברות משפחתיות ייקח את הארגון/החברה שלכם קדימה לעתיד מבטיח.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן