כלים שחובבי אפייה חייבים בבית

אם אתם אוהבים לאפות בבית, אתם צריכים להיות מוכנים עם כלי המטבח המתאימים והאיכותיים ביותר. על מנת שתוכלו לגוון ולהתנסות בהכנת מאפים מסוגים שונים, עליכם לאבזר את המטבח שלכם בצורה מאוד מקיפה.

אז נכון, אתם לא באמת יכולים לקנות הכל וגם לא בטוח שיש לכם מקום לכלים רבים, אבל יש כאלה שפשוט אסור לוותר עליהם. תארו לכם שאתם רואים מתכון שמלהיב אתכם באתר של קרן אגם, ואתם כבר לא יכולים לחכות לנסות אותו, אבל חסר לכם כלי מהותי וחשוב. זוהי תחושה מאוד מתסכלת, נכון? כדי לעזור לכם להימנע ממנה, הכנו לכם רשימה של כמה מכלי האפייה הנחוצים ביותר בכל מטבח.

כלי מדידה

באפייה הדיוק חשוב מאין כמוהו, ולכן אתם צריכים סט מלא של כוסות וכפיות מדידה. לא תסתדרו עם סוג אחד של כוס מדידה, אתם צריכים לקנות כוסות הן עבור נוזלים והן עבור חומרים יבשים, כדי למדוד כהלכה את כל המרכיבים של העוגה, העוגייה או כל מאפה אחר. הניחו את כלי המדידה במקום נגיש, מכיוון שתזדקקו להם כל הזמן.

כפות עץ

כף עץ אחת עשויה להספיק, אבל זהו כלי כל כך שימושי, שכדאי להחזיק לפחות שתיים. כפות ע נהדרות לערבוב מכיוון שהן יציבות ומתאימות גם לבצקים העבים ביותר. שימו לב שצריך לשטוף אותן ביד בסיום כל שימוש, כדי שלא ייווצרו בהן סדקים.

תרווד מגומי

זהו כלי אידיאלי לגירוד הטיפה האחרונה של הבלילה או הבצק, או לריקון צנצנות. הם גם מתאימים ליצירת שכבות, אשר בחלקן יבשות ואחרות רטובות. שימו לב כי החומר הטוב ביותר הוא סיליקון, ששורד חום גבוה יותר לעומת גומי רגיל.

מרית ממתכת

כאשר אתם צריכים להעביר את העוגיות הטריות, שהרגע יצאו מהתנור, למשטח קירור, או לחתוך פרוסת עוגה מתוך התבנית, זהו הכלי הטוב ביותר. כדאי להחזיק מרית דקה, שתהיה גמישה מספיק כדי להחליק בקלות מתחת למה שאתם צריכים להרים, מבלי להרוס שום דבר.

מברשת מאפים

זהו כלי שמשמש לשימון תבנית לפני ששופכים אליה בלילה או מניחים עליה עוגיות, וכן לציפוי מאפים בביצה או ציפוי אחרים.

תבניות בצורות שונות

אתם צריכים כל מיני תבניות, לסוגים שונים של מאפים. כדאי לרכוש תבנית מרובעת בגודל סטנדרט, ואולי כמה גדולות וקטנות ממנה. כמו כן, מומלץ להחזיק במטבח תבנית עגולה, תבנית ללחם וצלחת לאפיית פאי. כמובן שיש סוגים נוספים, ותצטרכו לבחור על פי ההעדפות שלכם, התקציב, שטח האחסון הזמין לכם וכמובן, גודל התנור.

מערוך זה אולי מובן מאליו, כי זהו כנראה הכלי השימושי ביותר עבור אופים בכל העולם, אך לא יכולנו שלא להזכיר אותו. מערוך משמש לרידוד בצק מכל הסוגים, ואין לו שום תחליף. מעבר לזה, אם אין לכם מעבר מזון, אתם יכולים להשתמש במערוך לריסוק עוגיות, שוקולד או קרקרים עבור המתכון.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן