כל היתרונות של סיר טיגון ללא שמן

אין ספק שאוכל מטוגן וקריספי הוא נפלא, אולי הטעים ביותר, אבל באותה המידה הוא גם לא בריא. צריכת כמויות גבוהות של שמן מזיקה לגוף שלנו, ועלולה לגרום ולתרום לשלל מחלות. מה עושים? מה לגבי טיגון ללא שמן בכלל?

באמצעות סיר טיגון ללא שמן אתם יכולים להכין את כל מה שאתם הכי אוהבים, בדיוק כמו שאתם רגילים, מבלי לחשוש מהשלכות בריאותיות.

למעשה, לסיר מהסוג הזה יש עוד כמה יתרונות שכדאי לכם להכיר.

בישול בריא יותר

נתחיל ביתרון שכבר הזכרנו בפתיח, מכיוון שהוא המשמעותי והבולט מכולם. כאשר משתמשים בסיר כזה, אתם למעשה מחליפים מאכלים מושחתים בחלופות בריאות יותר.

אתם עדיין צריכים להשתמש במעט שמן (הכי נוח – באמצעות ריסוס), כדי שהמאכלים יהיו פריכים, אבל אין מה להשוות בין כמות השמן בסיר כזה לבין הכמות בטיגון רגיל. אתם יכולים לטגן צ'יפס, שניצלים וכל מאכל אחר, ולקבל תוצאה קריספית מאוד כמעט ללא שמן.

חימום מזון בקלות

אם אתם מחפשים דרך טובה לחמם מאכלים קרים או קפואים – זהו יתרון חשוב עבורכם. סיר טיגון ללא שמן יספק לכם תוצאות מושלמות, ולא עיסה רטובה כמו כלי הכנה אחרים.

למשל, סיר טיגון ללא שמן מחמם בצורה נפלאה שאריות של פיצה. הוא לא רק מחמם את החלק התחתון, אלא מביא גם את הרוטב, הגבינה והתוספות לצורתם האידיאלית. למעשה, הוא גורם לפיצה להיות טעימה בדיוק כפי שהייתה כאשר השליח מסר לכם אותה.

כמו כן, בניגוד לאוכל שמחממים במיקרו ועלול לאבד את המרקם המקורי שלו, סיר לטיגון אוויר שומר על האוכל.

לסיכום:

  • זוהי דרך מהירה וקלה לחמם מזון.
  • זה מונע מהמזון להתבשל יתר על המידה או להישרף.
  • זה שומר על האוכל פריך ורענן.

מהיר יותר מבישול בתנור

יתרון עיקרי של טיגון אוויר הוא שהוא מתחמם מהר מאוד, והאוויר המסתובב עוזר לאוכל להתבשל בצורה אחידה, להשחים ולהגיע לטמפרטורה הרצויה – וכל זה ללא התערבות רבה מצדכם. זה אומר שאתם יכולים לקצר את זמני הבישול שלכם.

טיגון אוויר מהיר יותר מחימום בתנור, לא רק בגלל שהסיר עצמו מתחמם במהירות, אלא גם בזכות גודלו הקטן בהשוואה לתנור שלכם.

כאשר מחממים אוכל בתנור, צריך להדליק אותו לפחות 10 דקות מראש. לעומת זאת, סיר טיגון ללא שמן מצריך דקה או שתיים בלבד, אם בכלל. זה אומר שבמקרים רבים, אתם ממש יכולים להניח את האוכל בתוך הסיר ורק אז להדליק אותו.

כלומר, תוך 10 דקות עד רבע שעה, אתם כבר יכולים ליהנות מארוחה טעימה, מזינה ומהנה.

בשורה התחתונה

אם אף פעם לא ניסיתם לטגן באמצעות סיר טיגון ללא שמן, אתם כנראה תהיו מופתעים מהיכולות שלו. נשאר לכם רק לבחור את הסיר שמתאים לכם, וליהנות ממגוון היתרונות שלו.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן