כל מה שאתם צריכים לדעת על סילרים לאבן טבעית

איטום אבן הוא תהליך חשוב עבור משטחי אבן טבעית פנימיים וחיצוניים. זה עוזר להגן על האבן מפני כתמים ודהייה, וגם עוזר לה להיות יותר עמידה בפני בלאי ושחיקה.

זה הזמן להכיר סוגים שונים של סילר לאבן ואת היתרונות שלהם, ולהבין כיצד ליישם אותם בצורה נכונה.

מהו איטום אבן ולמה צריך את זה?

איטום אבן הוא תהליך של מריחת חומר איטום על האבן, על מנת להגן עליה מפני נזקים שונים. האיטום יוצר מחסום בין האבן לבין כל הנוזלים או החלקיקים שעלולים לבוא איתה במגע, ומונע מהם לחדור למשטח ולפגוע בו.

איטום אבן חשוב מכיוון שהוא עוזר לשמר את המראה והשלמות של משטחי האבן שלכם. אבנים אטומות נראות נקיות ומלוטשות יותר, והן נוטות פחות לסבול מכתמים, תחריטים או צורות אחרות של נזק. זוהי דרך מהירה וקלה לשפר את מראה הבית שלכם.

כיצד לאטום אבן טבעית?

ישנם שני סוגים של סילר לאבן: מקומי ונספג. חומרי איטום מקומיים יוצרים מחסום הגנה על פני האבן, בעוד חומרי איטום נספגים חודרים עמוק לנקבוביות האבן. בעת בחירת סילר, הקפידו לבחור באחד המיועד ספציפית לאבן טבעית. יש למרוח את הסילר לפי הוראות היצרן, ולהקפיד למרוח מחדש לפי הצורך כדי לשמור על ההגנה. עם טיפול נאות, אבן טבעית יכולה להוסיף יופי נצחי לבית שלכם.

היתרונות של שימוש בסילרים לאבן

בכל הנוגע למשטחי אבן, איטום הוא חלק חשוב בטיפול ובתחזוקה. איטום האבן עוזר להגן עליה, מקל על הניקוי שלה ואפילו יכול לעזור במניעת צמיחת עובש וטחב. עם זאת, לא כל משטחי האבן צריכים להיות אטומים. לדוגמה, שיש הוא חומר עמיד בפני כתמים באופן טבעי ולכן אינו מצריך איטום.

באופן דומה, גרניט גם עמיד בפני כתמים, אך הוא נקבובי יותר משיש, ולכן ייתכן שיהיה צורך לאטום אותו בתדירות גבוהה יותר. בסופו של דבר, ההחלטה האם לאטום את האבן שלך או לא תלויה בסוג שלה ובצרכים האישיים שלכם. עם זאת, כדאי לדבר עם אנשי מקצוע לקבלת ייעוץ לגבי המוצרים והשיטות הטובות ביותר עבורכם.

כיצד לטפל באבן אטומה?

אבן אטומה דורשת טיפול מיוחד על מנת לשמור על היופי והפונקציונליות שלה.

  • אבק ולכלוך עלולים להקהות את הגימור של אבן אטומה, ולכן חשוב לנקות אותה על בסיס קבוע. ניתן להשתמש במטלית רכה או כדי להסיר אבק מהמשטח, ולניקוי עמוק יותר מומלץ להשתמש בסבון עדין.
  • אבן אטומה גם רגישה לכתמים, לכן חשוב לנגב מיד כל דבר שנשפך.
  • שריטות ושבבים עלולים לפגוע בפני השטח של אבן אטומה, לכן חשוב להיזהר עם חפצים חדים.

לסיכום

יש הרבה סוגים שונים של סילר לאבן בשוק, אשר נבדלים זה מזה במחיר, בתכונות מסוימות ובאיכות. עליכם לקחת את הגורמים השונים בחשבון, על מנת לבחור סילר מושלם לצרכים שלכם.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן