כל מה שצריך לדעת על כרטיסי אשראי של תוכניות נוסע מתמיד

תוכניות ומועדוני הנוסע המתמיד קיימים כבר עשרות שנים, והם מאפשרים להרוויח ולממש נקודות (מיילים, כוכבים, או כל שם אחר) עבור הטבות הקשורות לטיסות וחופשות.

מועדונים רבים משתפים פעולה עם חברות כרטיסי אשראי, כדי להציע כרטיסים שמתגמלים על הוצאות יומיומיות. בישראל, כרטיס פליי קארד מונפק בשיתוף פעולה של חברת אל על עם חברת ויזה כאל (וגם אמריקן אקספרס).

מה צריך לדעת על כרטיסים כאלה, והאם יש גם אלטרנטיבות? כל התשובות במאמר.

קצת על הכרטיסים עצמם

כרטיסי אשראי של תוכניות נוסע מתמיד משויכים למועדוני לקוחות ספציפיים. כלומר, הם מקושרים לחברת התעופה או לברית התעופה שמנהלת את מועדון הנוסע המתמיד.

כרטיסי אשראי צוברים נקודות עבור המועדונים, עם כל שקל שמוציאים על רכישות. הם גם מעניקים תגמולים אחרים כמו מתנות הצטרפות או חבילה קבועה של הטבות והנחות, כמו כישה לטרקלין או רכישות מוזלות במהלך הטיסה.

סוגים של כרטיסים

למרות שהתנאים שונים בכל כרטיס, במהות כולם די דומים. יש רק דבר אחד שמבדיל בין כרטיסי אשראי של מועדוני תעופה: האם הם מקושרים לחברה או לברית. זה משמעותי, כי הסוג הראשון למעשה מגביל אתכם לטוס עם חברת תעופה אחת בלבד.

אם אתם בכל מקרה מעדיפים לטוס רק או בעיקר איתה, מעולה, אבל לא לכולם זה מתאים. כמה חברות תעופה יש בברית? זה משתנה, אז חשוב לבדוק מראש בדיוק כמה אופציות זמינות.

מה כדאי לקחת בחשבון לפני הזמנת כרטיס אשראי?

לפני שאתם מגישים בקשה להזמנת כרטיס אשראי, יש כמה דברים שכדאי לשקול. ראשית, ודאו שאתם מבינים את מבנה התגמולים ואת כל המגבלות על האופן שבו תוכלו להרוויח ולממש את הנקודות שלכם.

כדאי לשים גב גם לעלות החודשית של הכנסת הכרטיס ולעמלות נוספות. לבסוף, מומלץ לבחון את שורת ההטבות שאתם מקבלים, ולהחליט האם חבילת התגמולים משתלמת ומתאימה לכם.

איך בוחרים את הכרטיס הנכון?

בבחירת כרטיס אשראי של תוכניות נוסע מתמיד, חשוב לקחת בחשבון את הרגלי הנסיעה שלכם ואת חברות התעופה איתן אתם טסים לעתים קרובות. אם אתם לא מרבים לטוס עם חברה ספציפית, וגם לא מצליחים למצוא ברית הכוללת מספר גדול של חברות שרלבנטיות עבורכן, חשוב לדעת שיש עוד אפשרויות.

מלבד כרטיסים המקושרים למועדונים מסוימים, יש גם כרטיסי אשראי נוספים שצוברים נקודות טיסה. זה לא בהכרח אומר שהם מאפשרים להזמין טיסות בכל חברה עם הנקודות, אבל יש לפחות דוגמה אחת כזו.

כרטיס סקיימקס של חברת כרטיסי האשראי והתשלומים מקס, אינו מגביל אתכם לחברה כלשהי ואף מאפשר שימוש בנקודות להזמנת מלונות.

לסיכום, כדאי לבדוק את כל האפשרויות, ולמצוא את הכרטיס שיספק לכם הכי הרבה ערך ויתאים לצרכים שלכם.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן