להיפטר מהסטרס עם שיאצו

כמעט כולנו חווים ימים מלאי לחץ. אתם ודאי מודעים להשפעה הגדולה שיש ללחץ על הגוף שלנו ועל התפקוד היומי שלנו. לשם כך, קיימים הרבה דרכי טיפול שונים להפחית את מידת הלחץ. בין הטיפולים נוכל למצוא כדורים פסיכיאטרים, כדורי הרגעה ולצערנו יש גם אנשים שמחליטים לשתות או לעשן כדי להתנתק מהלחץ. טיפול שיאצו הוא דרך טבעית להיפטר מהסטרס היומי שלנו.

במה שיאצו תורם לי?

טיפולי שיאצו הם בעלי יתרונות רבים, מדובר על טיפול הנעשה באמצעות עיסוי ולחיצה על נקודות צ'י בגוף המטופל. טיפול זה תורם להפחתת לחץ, חרדות ואפילו כאבי ראש חוזרים. ריכזנו עבורכם מספר יתרונות שיש בטיפולי שיאצו:

  • הרפיה – כאשר אנחנו נמצאים תחת לחץ שוטף השרירים שלנו מתכווצים ואנו אפילו לא שמים לב. ניתן לראות על השכמות שלנו את מידת הסטרס. המתח מגביר את קצב הלב ומשפיע עליו לרעה באופן ישיר. על פי מחקרים נמצאו הוכחות חותכות שטיפול שיאצו מעורר את תגובת ההרגעה של הגוף, משיב את הגוף לצורתו הטבעית ומרגיע את קצב הנשימה והלב. הטיפול תורם גם לטווח הארוך וגם לטווח הקצר.
  • לחץ וחרדות – רוב האנשים מגיעים לטיפול שיאצו לאחר טראומה שהם חוו, יש לא מעט אנשי צבא שמגיעים לטיפול חוזרים. אחד היתרונות של טיפולי שיאצו הוא הרגעת התודעה בטווח הקצר. במשך הטיפול אתם תשימו לב איך אתם לאט לאט מתנתקים מהסביבה, מרפים את הפנים (פנים לא רפויות הוא אחד התסמינים לסטרס), את השרירים ונמצאים בהווה. לאט לאט תצליחו לשמר את ההרגשה הזאת ולהשתמש בה גם בזמנים בהם אתם לא בטיפול וחווים התקף חרדה.
  • פלישה – יש הרבה חולים המגיעים לטיפול סטנדרטי בבתי חולים, הטיפולים יכולים להיות מאוד פולשניים. יש טיפולים שאין ברירה אלא לחדור אל הגוף, כמו בטיפולי שיניים לדוגמא. אך לפעמים, כאשר אתם חווים כאבי ברכיים או גב, במקום לעבור סדרת טיפולים כואבת הפולשת לגוף שלנו ויכולה לגרום לזיהומים, תוכלו לנסות דווקא טיפול טבעי. 

האם מדובר על טיפול חד פעמי?

עוד לא המציאו טיפול שבין לילה אתם תרגישו טוב. טיפול שיאצו דורש מספר טיפולים חוזרים לפי החלטת המטפל. כל מטופל צריך מספר טיפולים שונה בהתאם לטיפול שלו ובהתאם לאיך שהגוף מגיב לטיפול. כאשר מדובר על חרדות והפחתת הלחץ רצוי לבוא למספר טיפולים שבועיים, ייתכן שגם לאחר שתיגמרו את סדרת הטיפולים תרצו להמשיך בטיפולים אלה. יש מחירים שונים לכל טיפול הקשור ברפואה הסינית, המחירים משתנים בהתאם לניסיון המטפל ובין אם מדובר על מקום פרטי או מקום מוסדי. חשוב מאוד לבדוק שאכן המטפל מוסמך לאותו טיפול מסוים. לצערנו יש הרבה רמאויות בתחום כזה שהוא לא מוכר לכולם. קראו חוות דעת וביקורות לפני שאתם מוציאים את הארנק.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן