למה כדאי לעשות דיאטה קלינית

בעידן המודרני שבו אידיאל היופי הוא אדם רזה וחטוב, אנשים מצויים כמעט כל חייהם במעקב קפדני על האוכל אותו הם מכניסים לפיהם ובחיפוש אחר דיאטות שונות שיסייעו להם לרדת במשקל ולקבל את המראה הוויזואלי הרצוי להם. אולם, חשוב לדעת שמחקרים שונים מראים כי  בחירה בדיאטות לא בריאות אשר מטרתן היא ירידה במשקל מהירה נטו, מבלי לתת תשומת לב ראויה לבריאותו של הגוף- הינם דיאטות שסופן כישלון והאדם אשר עושה אותן לרוב יחזיר את כל הקילוגרמים שהוריד ואך יותר מהם. לכן, במידה ואתה מעוניין לעשות דיאטה בכדי לרדת במשקל- חשוב שתעשה זאת נכון.

מדוע חשוב לבחור בדיאטה בריאה

כיום, מרבית האנשים כבר מבינים שדיאטה איננה פתרון קסם. על תזונה נכונה יש לשמור באופן תמידי, בכדי לרדת במשקל ולשמור על המשקל הקיים. ולכן, הדיאטות אשר קרויות דיאטות כאסח, שמטרתן היא ירידה מהירה במשקל, אשר לא בוחלות באמצעים, אינן דיאטות בריאות לגוף.  אלו דיאטות אשר לא ניתן להקפיד עליהם באופן תמידי בשל כמות הקלוריות המזערית אותה הן מכילות. ברגע שהאדם יפסיק עם אותה הדיאטה, גופו אשר רגיל למאזן קלוריות נמוך, יעלה במשקל באופן מידי כאשר יקבל מאזן קלורי גבוה יותר ממה שהוא צרך עד כה ולכן, ירידה במשקל חייב להיות בריאה, הדרגתית ומתונה. דיאטה בריאה הינה דיאטה הכוללת מאזן קלורי המתאים לגופו של האדם באופן ספציפי, על ידי שקלול כל הנתונים הרלוונטיים לגופו. דיאטה מעין זו תכלול את כל אבות המזון במינון המתאים והשייך להם. מכיוון שלרוב לא ניתן לדעת באופן עצמאי להתאים תפריט בהתאם לפרמטרים הגופניים של גופנו המבוססים על מינון מתאים מכל אבות המזון, יש לפנות לתזונאי אשר עוסק בתחום דיאטה קלינית

דיאטה קלינית בסיועו של תזונאי

דיאטה קלינית הינה דיאטה המותאמת לאדם על ידי תזונאי. התזונאי יבחן את כל הפרמטרים הגופניים של האדם ובהתאם לכך, יתאים לו תפריט יומי בעל מספר קלוריות  המתאים לגופו. התפריט יכיל את כל אבות המזון וסייע לאדם להיות שבע לאורך כל היממה, לשמור על בריאות גופו ולרדת במשקל בצורה בריאה, הדרגתית ומתונה. דיאטה קלינית תסייע לאדם לרדת במשקל את כל הקילוגרמים הרצויים לו וכן, לשמור על משקלו החדש, כאשר הוא יגיע ליעדו. אין ספק שתהליך ירידה במשקל חייב להתבצע מתוך כבוד לגופו של כל אחד מאתנו ומתוך ידיעה שבכדי שהגוף יוכל לתפקד בצורה בריאה ונורמלית, הוא חייב לקבל את כל מה שדרוש לו ולכן, דיאטה קלינית היא הדבר האידאלי עבור כל אדם המעוניין לרדת במשקל.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן