למה נשים טובות כל כך בעולם העסקים?

יש מספר לא מבוטל של נשים מצליחות היום בארץ ובעולם. בעבר הדברים היו שונים, היה פחות נוח לאנשים לראות אישה מצליחה, האישה נשארה בבית לדאוג לחיי המשפחה בעוד שהגבר היה עובד ומפרנס את הבית. בעידן של היום, אפשר לראות מציאות כמעט הפוכה. התפוקה שנשים בעולם העסקים משיגות מתעלה על הגברים. האם נשים באמת כל כך טובות בעולם העסקים?

"כמה נשים מצליחות אתם כבר מכירים"?

השאלה המזלזלת הזאת עולה ותעלה כמה וכמה פעמים בדרך שלכן להצלחה. לא כל אדם יודע לקבל את הרצון שלנו להצלחה, אז במיוחד בשבילכם, ריכזנו מספר מאוד מצומצם של נשים שנמצאות היום בטופ של עולם העסקים:

  • שרי אריסון – שרי אריסון היא אשת העסקים הידועה ביותר בישראל היום, היא בעלת קבוצת אריסון המעסיקה למעלה מ 25 אלף עובדים. כמו כן, היא מוכרת בתור הבעלים של חברת ישראכרט, עד לא מזמן הייתה גם חלק מהבעלים של בנק "הפועלים". הגברת עוסקת בנדל"ן ובתוכניות עסקיות במדינות שונות. מלבד העסקים שלה שמכניסים לה לא מעט כסף לחשבון הבנק, שרי אריסון מבלה לא מעט זמן בלתת לאנשים מעוטי יכולת, אחד המיזמים המוכרים שלה הוא "יום המעשים הטובים" שצבר תאוצה וכבר פועל בלמעלה מ 70 מדינות ומונה מיליוני מתנדבים בארץ ובעולם. 
  • רקפת רוסק עמינח – מכירים את בנק לאומי? רקפת רוסק עמינח היא המנכ"לית של הבנק. יש תחתיה כ 12 אלף עובדים בארץ. כפי שכבר אמרנו, לנשים יש את היכולת לתאם את עצמן למצב הנוכחי, רקפת הבריקה עם הראיון של הקמת "פפר" כדי למשוך את הקהל הצעיר יותר אל הבנק, ובהחלט האפליקציה הזאת תרמה רבות לבנק. אין ספק שמדובר באשת עסקים מפולפלת. 
  • יפית גרינברג – אתם בוודאי מכירים אותה כג' יפית, היא נמצאת היום על מסכי הטלוויזיה מחייכת ומהנהנת אבל מדובר באשת עסקים מובילה, חכמה ומתוחכמת. היא אחת מבעלי רשת הספרים המצליחה "סטימצקי", תמצאו אותה במגוון מיזמים חדשים, היא אשת שיווק בארץ ובחו"ל ובהחלט יודעת את העבודה. 

מה הופך נשים לכל כך טובות בעולם העסקים?

הנשים מהוות כ 50% מהאוכלוסייה. איך יכול להיות שביחס לגברים בעולם העסקים, הן תופסות רק חלק קטן בתחום? רק בעשר – עשרים שנה האחרונות מעמד האישה עלה מעט, יותר נשים החלו לעבוד, יותר נשים הסכימו לעצמן להתפתח ולכן המספרים הם לא גבוהים. אין ספק שהיתרון שיש לנשים בעולם העסקים הוא נגלה לעין, נשים יודעות ליצור קשרים בצורה חכמה יותר, נשים פחות יהירות ולכן החברות שברשותן נמצאות בהסתברות נמוכה יותר להפסדים, אישה תחשוב על כל תרחיש לפני הרכישה, מצד שני הגברים פזיזים יותר. אנחנו מאמינות שעם השנים הקרובות יותר ויותר נשים יבלטו בעולם העסקים.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן