מהם היתרונות של מטבעות קריפטו?

מטבעות קריפטו הפכו פופולריים מאוד במהלך השנים האחרונות, אבל לא כולם מודעים לגמרי למשמעויות של השקעה במטבעות אלה. עדיין יש אנשים שעושים זאת כדי לא להישאר מאחור, אבל לא באמת יודעים האם ואיך זה מועיל להם.

אם אתם מרגישים שהצלחתם להבין מה זה קריפטו ומה עושים עם זה, השלב הבא הוא להפנים את מגוון היתרונות של התחום.

מהירות עסקה

אם אתם רוצים להעביר כספים בין חשבונות בנק, ובעיקר אם היעד הוא חשבון בבנק שונה משלכם – אלה תהליכים שלוקחים לא מעט זמן. רוב העסקאות במוסדות פיננסיים מסתיימות תוך יומיים שלושה. לעומת זאת, העברת קריפטו ניתן להשלים בתוך דקות ספורות.

עלויות עסקה

עלות העסקאות במטבעות קריפטוגרפיים נמוכה יחסית לשירותים פיננסיים אחרים, במיוחד לעומת העברות כספים בינלאומיות. הביקוש לבלוקצ'יין יכול להגדיל את העלויות, ולמרות זאת, כרגע העמלות נמוכות מדמי העברה בנקאיים אפילו בבלוקצ'יינים הצפופים ביותר.

נגישות

כל אחד ואחת יכולים להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים. כל מה שצריך זה מחשב או סמארטפון וחיבור לאינטרנט. תהליך הקמת ארנק מטבעות קריפטוגרפי מהיר מאוד, בהשוואה לפתיחת חשבון במוסד פיננסי מסורתי. אין אימות זהות, בדיקת רקע או בדיקת אשראי.

מטבעות קריפטו מציעים דרך לגשת לשירותים פיננסיים, מבלי לעבור דרך רשות מרכזית. זה מעולה לאנשים שלא מסוגלים או לא רוצים לנהל חשבון בנק מסורתי.

אבטחה

אלא אם כן מישהו מקבל גישה למפתח הפרטי של ארנק הקריפטו שלכם, הוא לא יכול לחתום על עסקאות או לגשת לכספים.

יתר על כן, עסקאות מאובטחות על ידי התכונות של מערכת הבלוקצ'יין והרשת המבוזרת. ככל שמתווסף יותר כוח מחשוב לרשת, היא הופכת אפילו יותר מאובטחת.

כל התקפה על הרשת וניסיון לשנות את הבלוקצ'יין ידרשו כוח מחשוב משמעותי מאוד, שיספיק כדי לאשר מספר בלוקים לפני ששאר הרשת תצליח לאשר זאת. מקרים של חשבונות קריפטוגרפיים שנפרצו קשורים בדרך כלל לאבטחה לקויה בבורסה. אם אתם שומרים את נכסי הקריפטו שלכם בארנק, זה הרבה יותר בטוח.

פרטיות

מכיוון שאין צורך להירשם לחשבון במוסד פיננסי כדי לבצע עסקה עם מטבעות קריפטוגרפיים, הפרטיות שלכם תמיד נשמרת. אמנם יש לכם אמצעי זיהוי בבלוקצ'יין – כתובת הארנק שלכם – אבל הוא לא כולל מידע ספציפי עליכם.

שקיפות

כל העסקאות במטבעות קריפטוגרפיים מתרחשות בפנקס הבלוקצ'יין המופץ בפומבי. ישנם כלים המאפשרים לכל אחד ואחת לחפש נתוני עסקאות, כולל היכן, מתי וכמה מטבעות קריפטוגרפיים נשלחו מכתובת מסוימת. רמה זו של שקיפות יכולה להפחית עסקאות הונאות.

גיוון

מטבעות קריפטו יכולים להציע למשקיעים גיוון מנכסים פיננסיים מסורתיים, כמו מניות ואג"ח. על ידי פיזור הסיכונים שלכם על פני השקעות מעולמות אחרים, אתם יכולים לוודא שלא תפסידו יותר מדי כסף בבת אחת. כמו שאומרים – אל תשימו את כל הביצים בסל אחד.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן