מה סוד ההצלחה של נשות קריירה ישראליות

יצא לכן להסתכל בהערצה כלפי אחת מנשות הקריירה הישראליות? מלבד לכך שהן פרצו בתחום שלהן, הן פרצו לתחום מאוד חשוב שהוא הכוח שיש לנשים במשק הישראלי ובחו"ל. החלוצות הראשונות סללו את הדרך של מאות נשים ישראליות אחרות אחריהן, מה הסוד של אותן חלוצות?

האם כל אחת יכולה להיות אשת קריירה?

אין כאן כל שאלה, לא כל אחת יכולה להיות אשת קריירה. מי כן יכולה להיות אשת קריירה? אלו שיש להן כושר התמדה. עברנו בין כל נשות העסקים המובילות בארץ וביררנו מה גורם להן לקום בבוקר. התשובות של כולן היו כמעט זהות, כמובן שמשפחה, אבל לא תמיד הכל זוהר. החוסן הנפשי של אותן נשים הוא זה שמושך אותן לפסגה. לא כל יום אתם תקומו ותרגישו שהתקדמתן, לפעמים גם יהיו נפילות בדרך אל המטרה שלכן, הסוד הוא להתמיד תוך הקשבה לעצמכן ולמה שקורה מסביב.

על שלושה דברים עומדת כל אשת קריירה ישראלית:

משפחה – הרבה אנשים בתחום שונים לפעמים מעדיפים לשים את הקריירה לפני המשפחה, או בכלל לא מקימים משפחה. אין אנו כופים עליכם לשום דבר, הבחירות הן בידיים שלכם. כל אשת עסקים שאיתה שוחחנו טענה שהדבר שנותן לה כוח לקום בבוקר, הוא המשפחה שלה והידיעה שהיא חוזרת לבית חם. כן, אפשר להיות אשת עסקים ועדיין אשת משפחה נהדרת, צריך לדעת למנן את העבודה או לייעל אותה. אשת עסקים אמיתית מנהלת מסביבה את כל מה שקורה בצורה מהירה וישירה, ולא עושה את הכל בעצמה.

הקשבה – אותן נשים שאיתן דיברנו עובדות מול עשרות ומאות אלפי לקוחות ביום יום, ותחתיהן יש מאות עובדים. גם כאשר את נמצאת בראש הפירמידה, עלייך תמיד לבקר בקומות התחתונות ולעולם לא להרגיש מעל אף אחד, צניעות והקשבה גורמת לעובדים שלכם להיות הרבה יותר יעילים, ולהיות מחויבים יותר לעבודה. עליכם לשמוע ללקוחות שלכם, לטענות שלהם ותמיד לשאוף לשיפור העסק, תמיד אפשר לשפר.

תשוקה – חולמת להיות אשת קריירה מצליחה? מה באמת מדליק אותך? מה את רוצה לשנות? ברגע שאת משלבת תשוקה וקריירה התוצאה מדהימה. נדירים המקרים שבהם יש קריירה יציבה למרות שאין שום תשוקה למה שאיש או אשת העסקים עוסקים בו. במרבית המקרים, נשות קריירה נמצאות איפה שהן נמצאות כיוון שהן רוצות ליצור שינוי, יש להן תמיד מטרה מול העיניים והתשוקה להשיג אותה תורמת להישגי החברה.

מסקנות

הרבה פעמים אנחנו חושבות כמה אנחנו רוצות להצליח ולשנות, אבל לרוב זה נשאר רק בגדר מחשבה. השינוי הראשון צריך להיות בתפיסה שלכן, עליכן לעשות סוויץ' בראש. תמיד יהיו חששות בהתחלה, והאם אני באמת נמצאת בשלב שאני יכולה לטפח קריירה… נגלה לכן עוד סוד, זה אף פעם לא הזמן הנכון, אבל אסור לזה לעצור בעדכן.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן