שימור עובדים בארגון – איך עושים את זה?

כל בעל עסק מכיר את הייאוש בחיפוש אחר עובדים קבועים. יש הרבה מקרים בהם העובדים יגיעו למקום העבודה לתקופה של חודש חודשיים ולאחר מכן ילכו. הבעיה מתחילה כאשר צריך להכשיר את העובדים ודבר זה לוקח זמן ובנוסף לאורך כל זמן ההכשרה המעסיק צריך לעבוד במקום להתרכז בניהול העסק. שימור עובדים בארגון הוא דבר קשה הדורש כושר מנהיגות וחישוב כספים נכון ובעיקר – אנושיות. איך עושים את זה?

העניקו הטבות לעובדים שלכם

כל עסק חייב ליצור עניין כלשהו אצל העובדים תחתיו. ברגע שמקום העבודה הופך להרגל ובלי הפתעות – כמו זוגיות, הוא דועך. הראו לעובדים שלכם שאכפת לכם מהם, פעם בכמה זמן תעשו שינוי ביום העבודה. תוכלו לשלב ימי גיבוש, ערבים מיוחדים, אפילו סתם הקרנה של סרט באמצע יום העבודה. חלק ממקומות העבודה מעניקים לעובדים שלהם טיולים ונופשים בארץ ובחו"ל במחירים ממש נמוכים. כל עסק צריך לעשות מה שהוא יכול בתקציב שלו. כמובן, יש לשלב ארוחות עובדים, שם גם תוכלו להפתיע את העובדים שלכם עם ארוחות מעניינות. אין צורך להוציא סכומי עתק עבור הטבות לעובדים שלכם, אך חשוב מאוד ליצור עניין. המטרה  העיקרית שלנו היא לגרום לעובדים שלנו להנות במקום העבודה ולא לבוא אך ורק כדי להחתים כרטיס. לכן, חשוב גם שתשמרו על העובדים שלכם מגובשים עם האנשים הנמצאים במחלקה שלהם. 

לא רק הטבות

כדי לשמור על העובדים בארגון שלנו לטווח ארוך, עלינו להראות להם שתמיד יש את האופציה להתקדם – שהם לא תקועים במקום. עובד שאין לו אפשרות קידום במקום העבודה יתחיל לזלזל במה שהוא עושה כי חסמתם עבורו את השאיפות שלו מעצמו. תמיד חשוב לתת לעובדים אפשרויות קידום, גם אם מדובר בהעלאת המשכורת – לא מדובר כאן רק כסף אלא גם בסמכות שאנחנו נותנים לעובדים. כאשר אנו ניתן יותר אחריות לעובדים שלנו הם יפעלו בהתאם והמוטיבציה שלהם תעלה.

מה עושים כאשר לעסק שלנו אין תקציב למותרות?

ההטבות חייבות להיות חלק בלתי נפרד מההוצאה השוטפת של העסק. יש עסקים שיכולים להרשות לעצמם להוציא סכומים יותר גדולים ויש עסקים שיכולים להרשות לעצמם להוציא סכומים נמוכים. חשוב להסתכל על ההוצאות האלה כעל השקעה לכל דבר ועניין. בזמנים בהם אנחנו מעניקים הטבות לעובדים שלנו, אוטומטית הם הופכים לעובדים יותר יעילים ויותר אכפתיים לגבי מקום העבודה. מספיק שתפנו שעה אחת בסוף היום להקרנת סרט עם חטיפים ושתייה וכבר הראתם לעובדים שלכם כמה אכפת לכם מהם ושמקום העבודה שלהם הוא גם מקום אנושי.

חשוב לציין את ההוצאות עבור ההטבות יש לעדכן בהוצאות העסק, מדובר על הוצאה לכל דבר ועניין. תנו לרואה החשבון שלכם להתעסק בעניינים כספיים גם מהסוג הזה.

כתבות נוספות מהמגזין

דילוג לתוכן